Të fundit:

Drenicasi s’pranon të ndahet nga e fejuara, e kërcënon atë dhe familjen e saj

Telashet mes çifteve të cilët kanë zgjedhur që jetën...

Fadil Nura pa pikën e mëshirës i nxjerr pensionistet në ‘sokak’ [FOTO]

Pensionistet e komunes së Skenderajt, sot nuk kanë mundur...
- Advertisement -

Kjo është e reja që ndërroi jetë pasi u godit nga makina në aksident

- Advertisement -

Gazeta Sinjali sot raportoi për një aksident trafiku në fshatin Rogovë në Gjakovë ku si pasojë e përplasjes mes dy veturave mbetën të lënduar shtatë persona të cilët u dërguan në QKUK për t’u trajtuar. Plagëve të marra nga aksidenti nuk ka mundur të ju bëjë ballë njëra nga të lënduarat e cila ka ndërruar jetë në QKUK, raporton Gazeta Sinjali.

Këmbësorja që nuk mundi të ju bëjë ballë plagëve të marra është Rita Gashi.

Lajmin për vdekjen e 17-vjeçares e kanë bërë të ditur familjarët e saj.

- Advertisement -

Sipas njoftimit mortor, varrimi i të ndjerës do të bëhet më 19.03.2023 në ora 13:00 në varrezat e fshatit Rogovë.

“Të dashur familjarë, miq e dashamirë.

Te pikëlluar, me dhimbje të thellë ju njoftojm se sot ka ndërruar jetë vajza e dajës Rita. Avdyl Gashi Varrimi i të ndjeres bëhet 19/03/23 dit e diel në ora 13:00 , Rogov”, thuhet në njoftim.

Pamje nga vendi i ngjarjes

- Advertisement -

 

Lajmin për Sinjalin e kishte konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

“Rreth orës 16:40 jemi njoftuar se njëri nga këmbësorët (viktima femër), e cila ishte duke u trajtuar në QKUK për shkak të lendimeve të rënda trupore, fatkeqësisht ka ndërruar jetë”, tha ai.

Elezaj shtoi se me vendim të Prokurorit të Shtetit, të cilit dy shoferët e të dy automjeteve të përfshira në aksident, janë ndalur në mbajtje për 48 orë.

 

 

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -