E martë, 23 Prill, 2024

Lajm i hidhur për Skënderajn: Ndërron jetë njëri ndër ish-ushtarët më të shquar të UÇK-së nga Skënderaj

Sot në orët e para të mengjesit ka ndërruar jetë Azem Shala i njohur me nofkën “Bali”.

Për këtë kanë reaguar personalitetet më të rëndësishme të Skënderajt përfshirë të gjithë udhëheqësit dhe zyrtarët e komunës, Nura, Lushtaku etj.

Bali ishte njëri ndër luftëtarët më të njohur dhe më të shquar të UÇK-së.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në orën 15:00 te varrezat e fshatit Kopiliq.

Shkrimi i plotë mortor nga Fadil Nura:

Mëngjesi i sotëm zbardhi me lajmin pikëllues për vdekjen e një njeriu të devotshëm, të një luftëtari sypatrembur të lirisë së Kosovës, të dashur për të gjithë ne që e njohëm dhe bashkëpunuam, për të na mbetur të pavdekshme kujtimet nga jeta e tij!

Lamtumirë, Bal!

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer