E enjte, 30 Maj, 2024

Lajmi i hidhur: Vdes ish komandanti i njohur i UÇK-së, Gani Imeri

Ish komandanti i UÇK-së në Zonën e Shalës së Bajgorës, Gani Imeri, ka ndërruar jetë.

Ai ishte një nga komandantët e dalluar të UÇK-së, ku së bashku me familjen e tij dhanë kontribut të çmuar për lirinë e Kosovës.

Pas luftës Gani Imeri së bashku me familjen ndërtuarn njërën nga kompanitë më të suksesshme “Ariani Company” ku edhe punësuan shumë persona.

Lajmin e kanë konfirmuar familjarët e të ndjerit.

Postimi i familjarëve:

TË ALLAHUT JEMI DHE TEK AI DO TË KTHEHEMI!

Komandant Gani Imeri, heroi ynë na la!

NJOFTIM

Me pikëllim të thellë e zemër të thyer, të dashur miq e dashamirë, ju njoftojmë se sot u nda nga jeta babi, bashkëshorti, vëllau ynë, veterani dhe invalidi i luftës së lavdishme të UÇK-së, GANI (SHAHIN) IMERI.

Babi nuk është dorëzuar kurrë para asnjë sfide, as në luftë e as në paqe, po sot, ju dorëzua Allahut të madhërishëm.

Ti përveq që ishe lider i gjithë familjes tonë, ishe themelues i UÇK, njeri që veprove për fshatin,qytetin e kombin tënd në çdo hapë që e bëre. Historia do flet për ty çdo herë.

Ne sot mërzitemi por më e madhe se mërzia është krenaria për ty, dhe veprat tua që i le pas.

Jetofshim me kujtimet më të mira për ty.

Të pikëlluar,

Mbarë familja e madhe Imeri, qyteti i Vushtrrisë ku jetove, dhe shteti i Kosovës për të cilin luftove.

(Për kohen e varrimit dhe ceremonitë tjera ju njoftojmë me kohë)

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer