E premte, 8 Dhjetor, 2023

Laura Fazliu në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

Evropiani është duke u zhvilluar në Montpellier të Francës, shkruan lajmi.net.

Xhudistja kosovare mposhti në çerekfinale legjendën franceze Clarise Agbegnenou.

Agbegnenou është prej xhudisteve më të mira në histori.

Laura, e cilia po garon në kategorinë deri në 63 kilogram raundin e parë e kaloi pa luftë, derisa në të dytin mposhti xhudisten nga Ukraina, Hrebenozhko Yuliia.

Sot garuan edhe Akil Gjakova, i cili është kualifikuar në çerekfinale, si dhe Loriana Kukua, por kjo e fundit është eliminuar në raundin e tretë.

Kujtojmë që dje në këtë kompeticion me medalje u stolisën, Distria Krasniqi, e cila zuri vendin e dytë dhe Nora Gjakova që u rendit e treta.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer