E martë, 25 Qershor, 2024

Lille ia ndalon tifozëve të vet udhëtimin drejt Marseille

Lille ka thënë sot se tifozëve të klubit iu është ndaluar që të udhëtojnë drejt Marseille këtë vikend, për shkak të frikës së turmës, pasi që huliganët detyruan që ndeshja e javës së kaluar mes Marseille dhe Lyon të mos luhet.

Marseille e pret Lille të shtunën (nesër) në mbrëmje në “Stade Velodrome”.

“Nëse autoritetet më në fund vendosin këtë mëngjes se ata nuk mund të garantojnë sigurinë e 250 tifozëve të Lille të cilët kanë planifikuar të udhëtojnë drejt Marseille, Lille duhet të merr vendim për të mbrojtur tifozët e vet nga probleme të mundshme”, shkroi Lille në komunikatë për media.

Ndeshja e fundit e Marseille në “Stade Velodrome” u desh të anulohej për shkak të dhunës nga tifozët, e cila po cilësohet të jetë ndër më të dhunshmet në Francë në vitet e fundit.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer