Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Listat e donatorëve për vërshimet në Skënderaj: Asnjë cent nga Sami Lushtaku dhe deputetët e tjerë nga Drenica

- Advertisement -

Në listat që ka publikuar dje komuna Skënderajt, ku pasqyrohen donatorët, që kanë dhënë për të ndihmuar banorët e Skënderajt pas vërshimeve të fundit katastrofale, mungojnë emrat e deputetëve të Parlamentit të Kosovës nga kjo anë.

Gjithashtu nuk figuron as emri i zëvendësit të kryetarit të Komunës së Skënderajt, Sami Lushtakut.

Po mungojnë emrat e deputetëve, të cilëve popullata e këtushme në mënyrë permanente u ka siguruar numër të madh të votave (së paku deri më tani nuk janë duke figuruar në listat e kontributdhënësve).

- Advertisement -

Këto lista i ka publikuar dje edhe kryetari i komunës, Fadil Nura, i cili për një qëllim të tillë ka dhënë 1000 euro, raporton portali rajoni.org.

Edhe pse nuk ka njoftime deputetët dhe nënkryetari kanë qenë gjithmonë në terren pas vërshimeve. /rajoni.org/

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -