Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Lufta kundër kontrabandës së mallrave, Policia në aksion

- Advertisement -

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë Themelore, Doganën e Kosovës dhe Administratën Tatimore të Kosovës, ka nisur sot një aksion policor në komunën e Pejës, raporton Gazeta Sinjali.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka bërë të ditur për Sinjalin se operacioni lidhet me luftën kundër kontrabandës së mallrave.

“Policia e Kosovës me njësitet relevante, në bshkëpunim dhe koordinim me prokurorinë, doganën dhe ATK-në, ka realizuar një operacion policor në disa lokacione të komunës së Pejës.  Operacioni ndërlidhet me luftën ndaj kontrabandës së mallrave”, tha Kelani.

- Advertisement -

Sinjali do të iu mbajë të informuar me detajet e reja lidhur me rastin.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -