Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

“Me bo zhurmë, t’gjujna”/ Hajni e mbyll në dhomë një grua , vjedh stoli në vlerë të 7 mijë eurove

- Advertisement -

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri. Ka plot raste kur anëtarët e familjet hasin në hajnat që kanë hyrë brenda shtëpive, duke u ballafaquar kështu direkt me rrezikun, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në fshatin Sibofc të Podujevës, ku një person i panjohur ka hyrë brenda një shtëpie dhe më pas është ballafaquar me pronaren e shtëpisë.

Sinjali mëson se 30-vjeçarja ishte në gjumë dhe papritmas kishte dëgjuar një zhurmë në dhomën tjetër të shtëpisë. Pasi kishte tentuar që të dalë nga dhoma për të parë se çfarë po ndodh, i dyshuari e kishte mbyllur në dhomë dhe të njëjtën e kishte kërcënuar se nëse bën zhurmë, do ta gjuajnë.

- Advertisement -

Të dyshuarit kanë arritur që të ikin nga vendi i ngjarjes, ndërkohë që ankuesja ka kërkuar ndihmën e Policisë, ku ka bërë me dije se hajnat morën stoli ari në vlerë të rreth 7 mijë eurove.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku kanë kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Vjedhje grabitqare’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren posa të identifikohen të dyshuarit.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -