E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Mediat serbe raportojnë nga spitali për gjendjen e Xhevat Prekazit, i cili pësoi sulm në tru të martën

Xhevat Prekazi është duke u rikuperuar me sukses pas infarktit që e ka pësuar të mërtën.

Ish futbollisti i mirënjohur nga Kosova, ditën e djeshme u transferua me urgjencë në Qendrën Emergjente në Beograd, ku u diagnostikua që ka pas një goditje të në tru.

Siç raporton “Sportklub”, Prekazi aktualisht po ndihet mirë dhe po flet pa asnjë problem, shkruan lajmi.net.

Prekazi luajti 153 ndeshje për Partizanin e Beogradit dhe shënoi 19 gola, më pas luajti për Hajdukun e Splitit dhe më pas për Galatasaray, ku kaloi gjashtë vite dhe ndoshta pati periudhën më të mirë të karrierës së tij, pasi për gjigantët nga Stambolli shënoi 40 gola në 185 ndeshje.

Ai e përfundoi karrierën e tij në Bakirkoyspor në Turqi në vitin 1992.

Pas përfundimit të karrierës si futbollist ai ka punuar si trajner me grupmosha të reja në Serbi.

Prekazi ka edhe nënshtetësi turke.

Ai ka lindur më 18 gusht 1957 në Mitrovicë. /Lajmi.net/

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer