E premte, 8 Dhjetor, 2023

Ndërron jetë ish-truproja i Hashim Thaçit

Para pak minutash ka ndërruar jetë truproja e Hashim Thaçit, Ilir Qallapeku.

Ai ka vdekur në një spital të Shkupit pas një sulmi në zemër.

Qallapeku ka qenë gjatë shumë vjetëve truproje e ish-kryeministrit gjegjësisht ish-presidentit Hashim Thaçi, transmeton Paparaci.

Lajmin e ka publikuar Ramiz Shala një politikan lokal i Skenderajt.

“Tarzani i Tigrave të Zi. Qallapeku ka qenë luftëtar i UÇK-së, i Brigadës 111 “Adem Jashari” i njohur me nofkën “Tarzani”, ka shkruar Shala në postimin e tij në Facebook.

“Triumfalisti i shumë betejave sot e humbi betejën me një sëmundje të shkurtër por të rëndë. Ngushëllime familjes, bashkëluftëtarëve, miqve dhe shokëve. Lavdi jetës dhe veprës tuaj”, ka shkruar Shala, duke vazhduar “Përherë do të kujtojmë Ilir Tarzanin”.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer