Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Ndërron jetë veterani i arsimit nga komuna e Skënderajt, shërbeu për shumë vite

- Advertisement -

Sot Skënderaj ka marrë lajmin e hidhur për kalimin në amshim të veteranit të arsimit, Mehmet (Shaban) Qerkinajt.

Qerkinaj kishte shërbyer me dinjitet për shumë vite si mësimdhënës. Ai ndërroi jetë në moshën 70 vjeçare.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër në orën 14:00 te varrezat e fshatit Abri e Poshtme, afër xhamisë së vjetër.

- Advertisement -

Njoftimi i plotë:

Njoftim:

Sot paska vendos me na lan ky burr’ Vigan!

Familjar, miq, shoke e dashamir, ju njoftojm’ se sot me date 26 Janar 2023, ne moshen 70 vjecare ka nderruar jetë veterani i Arsimit Mehmet Shaban Qerkinaj.

Varrimi i te ndjerit behet neser dite e Premte me 27/01/2023 ne ora 14:00, tek varrezat e fshatit Abri e Poshtme ,afer Xhamisë se vjeter.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -