E martë, 23 Prill, 2024

Ndodh edhe kjo: E nxjerr armën dhe e mbush plumba para syve të viktimës në lokal, pastaj ia drejton ta vret

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se konflikti që nisi mes dy personave për pak sa nuk përfundoi tragjikisht. Një i dehur dyshohet se e mbushi armën dhe e vendosi në tavolinën e viktimës, duke i shkaktuar atij shqetësim e frikë.

Për t’i ikur më të keqes, viktima ka tentuar të largohet nga lokali, por në ato momente i dyshuari ia ka drejtuar armën dhe rreziku se mund ta shkrepte ishte shumë i madh, çka e bëri dikë që ndodhej në lokal të intervenonte.

Disa dëshmitarë që ndodheshin në vendin e ngjarjes arritën që ta ndalonin të dyshuarin dhe e njoftuan Policinë.

Posa Policia intervenoi në vendin e ngjarjes, është konfiskuar arma, kurse i dyshuari është shoqëruar në stacion policor. Ndaj tij kanë nisur hetimet me urdhër të Prokurorit të Shtetit për dy vepra penale “Lëndim i lehtë trupor” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer