Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Ndodhë edhe kjo: e djeg shtëpinë e vet, ia vë flakën me benzinë

- Advertisement -

Një rast jo fort i zakontë ka ndodhur në orët e mëngjesit të sotëm në fshatin Kaliqan të Istogut, ku për arsye akoma të panjohura, një person ia ka vënë flakën shtëpisë së tij në rrugën “Tre dëshmorët”. I dyshuari është arrestuar nga Policia, teksa Zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se incidenti është denoncuar nga një qytetar, me ç’rast njësitë policore dhe Zjarrfikësit kanë intervenuar, ku zjarri u shua dhe i dyshuari u prangos.

Sipas informacioneve të para, pronari i dyshuar e ka pranuar se e ka djegur shtëpinë e vet, e cila është ndërtuar së fundmi. Para zyrtarëve policorë ai ka deklaruar se me një shishe me benzinë ia ka vënë flakën shtëpisë, e cila është ndërtuar së fundmi.

- Advertisement -

Burimet thonë se pas përfundimit të ekzaminimeve, i dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në stacion policor, ku i njëjti iu nënshtrua alkotestit, që rezultoi se ishte në gjendje të dehur.

Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar masën e ndalimit policor dhe inicimin e rastit për veprën penale “Zjarrvënie”.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -