E enjte, 30 Maj, 2024

Nunez në kontakte me Barcelona, Liverpool i vendos çmimin sulmuesit uruguaian

Këtë javë janë intensifikuar lidhjet mes sulmuesit të Liverpoolit, Darwin Nunez dhe Barcelonës. Uruguaiani fshiu të gjitha postimet në Instagram për lidhjet e tij me gjigantët e Premier League, gjë që ka ndezur spekulime për të ardhmen e tij përpara hapjes së merkatos së verës.

Detaje të mëtejshme mbi situatën e Nunez tani janë zbuluar nga ‘Mas Que Pelotas’, përmes gazetës katalunase ‘Sport’.

Sipas tyre, agjenti i tij Jorge Mendes, i cili gjithashtu ka lidhje shumë të ngushta me Barcelonën dhe Joan Laporta, është forca shtytëse pas këtij bisedimi për një largim nga Liverpool në verë.

Mendes dëshiron që ai të largohet nga Liverpool. Ai është një lojtar për të cilin mendon shumë dhe ka aspirata të tjera për të.

Ata gjithashtu thonë se Liverpool është i përgatitur të shesë Nunez nëse është e nevojshme, dhe ata tashmë kanë vendosur një çmim minimal të kërkuar për çdo klub të interesuar.

“Vlera e Nunez është rritur vitet e fundit dhe Liverpool nuk do ta shesë atë për më pak se 85 milionë euro”, thuhet në njoftim.

Ka shumë të ngjarë që Barcelona nuk do të bëjë një lëvizje për Nunezin gjatë verës, thjesht sepse nuk mund ta përballojë atë.

Nëse ata mund të bëjnë shitje të konsiderueshme gjatë merkatos, kjo mund të bëhet një mundësi, veçanërisht duke pasur parasysh se ka dyshime për pozicionin e sulmuesit në skuadrën e Xavi Hernandez.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer