Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Osmani e viziton Skenderajn, si njërin nga qytetet më të dëmtuara nga vërshimet

- Advertisement -

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka shkuar për vizitë në komunën e Skenderajt.

Të parën e shtetit e ka pritur kryetari i kësaj komune, Fadil Nura, marrë parasysh se komuna e Skenderajt është më e dëmtuara si pasojë e vërshimeve.

Aktualisht, takimi mes të parës së shtetit dhe të parit të komunës së Skenderajt po vazhdon.

- Advertisement -

Ajo që është vërejtur deri më tani është se në qendër të qytetit ka disa cisterna që po iu ndihmojnë qytetarëve që të furnizohen me ujë, pasi ka edhe mungesë të ujit të pijshëm.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -