E enjte, 30 Maj, 2024

Përkujtohet mësuesi dëshmor, Jahur Lladrovci

Në përvjetorin e rënies në altarin e lirisë të mësuesit dëshmor, Jahir Lladrovci, kryetari i komunës së Drenasit, z. Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtorë, familjarë e qytetarë, kanë bërë homazhe në Memorialin e dëshmorëve në Gllanasellë, duke vendosur edhe buqeta me lule të freskëta.

“Jeta e tij, ishte e lidhur ngushtë me arsimin, mbi bazë e përvojë atdhetare, duke u bërë edhe ushtar çlirimtar, kur i duhej më së shumti atdheut. Mësuesi Jahir, heret e kishte të qartë rrugën tonë për çlirim, rrugën e luftës së armatosur”, theksoi ndër tjerash, Ramiz Lladrovci.

Lavdi e përjetshme jetës dhe veprës së dëshmorit Jahir Lladrovci!

Lavdi Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer