E premte, 8 Dhjetor, 2023

Publikohen votat e plota për Topin e Artë, ja sa pikë ishte Messi para Haaland

Lionel Messi ditë më parë arriti të fitoj Topin e Artë, për herën e tetë në karrierë.

Futbollisti argjentinas, arriti të mposht dyshen Erling Haaland dhe Kylian Mbappe, shkruan IndeksOnline.

Disa ditë më vonë, pas ceremonisë së ndarjes së shpërblimit, France Football, ka publikuar listën e plotë me votat që kanë marrë të gjithë futbollistët e nominuar.

Lionel Messi kishte marr gjithësejt 462 pikë, 105 më shumë se Haaland, i cili kishte 357 pikë.

Në vendin e tretë ishte Kylian Mbappe me 270 pikë.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer