E martë, 25 Qershor, 2024

Punëtori vdes pasi bjen nga 9 metra lartësi, zbulohet identiteti i pronarit që u arrestua

Pas më shumë se një muaji nga vdekja e një punëtori të ndërtimtarisë, i cili u rrëzua nga një lartësi prej 9 metrash nga objekti ku po punonte në fshatin Shkabaj të Obiliqit, është arrestuar pronari i kompanisë, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet nga Prokuroria bëjnë me dije se bëhet fjalë për Enver Ramën, 53-vjeçar, i cili si pronar i kompanisë do të hetohet për veprën penale “Asgjësimi, dëmtimi ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë në vendin e punës”.

Sinjali mëson se gjatë procesit të hetimit jamë ngritur dyshimet për kushtet në të cilat ka punuar punëtori i ndjerë, Imli Hakiqi, që mund të kenë shkaktuar vdekjen e tij.

Rasti ishte hapur fillimisht si “Vdekje e dyshimtë”, por pas mbledhjes së informacioneve dhe provave të tjera është zgjeruar pista e hetimeve.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer