E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Real-Bayern, formacionet e mundshme

Bayern Munich dhe Real Madrid e përfunduan ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve me barazim 2-2. Carlo Ancelotti dhe Thomas Tuchel përjetuan fundjavë të kundërta brenda kampionateve vendore.

Madridi u kurorëzua kampion i La Liga-s për herë të 36-të në historinë e tyre pasi mposhti Cadizin dhe pa Barcelonën të humbiste në Girona.

Mjerimi i Bayernit në Bundesligë vazhdoi pasi humbi në Stuttgart, titulli tashmë i kishte shkuar një Bayer Leverkusen të pamëshirshëm. Ishte një rezultat që nënvizoi më tej sesi i gjithë sezoni i tyre varet nga mënyra se si zhvillohen ngjarjet në Santiago Bernabeu të mërkurën, përcjellë KosovaPress.

Dani Carvajal rikthehet nga pezullimi dhe pritet të luajë si mbrojtës i djathtë. Kapiteni i klubit Nacho u zgjodh së bashku me Antonio Rudiger në mbrojtjen qendrore për ndeshjen e parë dhe pritet të jetë kështu edhe sonte.

Ja formacionet e mundshme:

Real Madrid: Lunin — Carvajal, Nacho, Rudiger, Mendy — Valverde, Kroos, Camavinga — Bellingham — Rodrygo, Vinicius Jr.

Bayern Mynih: Neuer— Kimmich, Upamecano, Dier, Mazraoui — Goretzka, Laimer — Sane, Muller, Musiala — Kane.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer