E premte, 8 Dhjetor, 2023

Rizvanolli tregon se kur do ekzekutohet pagesa për minatorët

Ministrja Artane Rizvanolli është duke raportuar në Komisionin për Ekonomi, Ndërmarrësi dhe Tregti.

Sa i përket grevës së minatorëve, ministrja tha se nuk ka qenë në përputhje me legjislacionin në fuqi.

“Nuk i kemi ditur organizatorët, numrin e grevistëve dhe shumë detaje tjera që bien ndesh me ligjin”, theksoi ajo.

Ndërsa tha se 92 për qind e pages së minatorëve ekzekutohet sot.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer