E shtunë, 22 Qershor, 2024

Shifër rekorde: Për kaq para e shet Ballkani yllin Ermal Krasniqi

Njëri ndër lojtarët më të mirë te kampioni i Kosovës, FC Ballkani, Albanian News merr vesh se ka kaluar te skuadra rumune e Cluj.

Sipas të njëjtit burim, Ballkani ka fituar hiq më pak se 300 mijë euro nga ky transferim si dhe 15 % të kartonit nga shitja e më-pastajshme.

Suharekasit me skuadrën rumune ishte takuar dy herë në kuadër të fazës së grupeve në Conference League. Aty lojtari kishte rë në sytë e Cluj.

Tani Ballkani duhet mirë t’i bëjë llogaritë për të mbuluar boshllëkun që ka krijuar shkuarja e Krasniqit.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer