E premte, 8 Dhjetor, 2023

Si u ‘mashtruan’ banorët e lagjes Desku dhe Delija nga Ramiz Lladrovci dhe Drejtori Gllareva!?

Janë bërë rreth tre vite që kur frekuentuesit e rrugës “Bajram Kiqina” në Çikatovë të Re të Drenasit e kishin marrë një njoftim të nënshkruar nga drejtori i infrastruktures, Endrit Gllareva, që së shpejti do të intervenohej në rrëgullimin e saj, shkruan portali rajoni.org.

Edhe pse tani kanë kaluar afer tre vite nga ky njoftim; kjo rruge vazhdon të mbetët e njejtë; kurse banorët e lagjes Desku dhe Deliu – vazhdojnë që ta pësojnë.

Banori Besian Desku i thotë portalit rajoni së premtimin e njëtë sikursë të Endrit Gllareve e ka dhënë gjatë fushatës zgjedhore edhe Ramiz Lladrovci.

“ Kur kanë qenë zgjedhjet, Endriti ka ardhë së paku 3 herë ka kërku vota edhe ne si lagje e kemi votu, edhe Ramiz Lladrovci u ardhë me na thënë se ka me ndreq rrugën; si lagje e kemi votu – po u mashtruam sepse mandantin e parë ka punuar shumë, kurse këtë dytin kurrgjo hiq”, thotë Besiani për rajonin.

 

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer