Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

Sot në Skënderaj varroset mërgimtari që vdiq i ri, la pas gruan me 3 fëmijë

- Advertisement -

Para disa ditësh Rajoni raportoi se ka ndërruar jetë mërgimtari nga Skënderaj, me vendqëndrim në Itali, Kadri Syla.

Syla ishte prej fshatit Ticë të Skënderajt. Ai ndërroi jetë pas një sëmundjeje të shkurtër vetëm disa muaj pasi i vdiq babai dhe nëna.

Kadriu ishte njeri i mirë, i urtë, i edukuar dhe me shumë virtyte të rralla. Rajoni mëson se Kadriu si i vetmi djalë i kësaj familjeje u detyrua të emigrojë në moshë të re për ta mbajtur familjen. Ai la pas gruan me tre fëmijë dhe 5 motra.

- Advertisement -

Varrimi i të ndjerit bëhet sot më 19.02.2023 në orën 16:00 në varrezat e lagjes Syla në Ticë.

Zoti e mëshiroftë, inshaAllah!

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -