E diel, 24 Shtator, 2023

Superliga e Kosovës rikthehet me disa duele të “nxehta”

Superliga e Kosovës në futboll, rikthehet këtë vikend me ndeshjet e javës së tretë.

Kjo xhiro do të startojë të shtunën pasdite, ku do të përballen Prishtina-Malisheva dhe Feronikeli ’74-Gjilani, sfida këto parashikohen të sjellin duele interesante.

Sfida joshëse na presin edhe të dielën pasdite, ku ballafaqohen Fushë Kosova-Llapi dhe Dukagjini-Liria, derisa derbi mes Dritës dhe Ballkanit është shtyrë për shkak se kampioni i Kosovës po luan në Ligën e Konferencës.

Superliga /Java e tretë

Të shtunën takohen:

Prishtina-Malisheva

Feronikeli ’74-Gjilani

Të dielën takohen:

Fushë Kosova-Llapi

Dukagjini-Liria

Drita-Ballkani është shtyrë

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 16:00.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer