Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

Tjetër lajm i dhimbshëm për Skënderajn: Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së

- Advertisement -

Ka vdekur ushtari i radhëve të para të UÇK-së, Cen Aliçkaj

I ndjeri ka kohë që ishte duke vuajtur nga një sëmundje e rëndë, e cila edhe i mori jetën.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë përmes një postimi, kryetari i AAK-së dhe bashkëluftëtar i tij, Ramush Haradinaj.

- Advertisement -

Postimi i plotë

Kur po i formonim rreshtat e parë të UÇK-së, ndër të parët që hyri në rreshtin e ushtarëve ishte edhe Cen Aliçkaj. Ishte luftëtar i fortë, njëri prej luftëtarëve më të zotë të UÇK-së në Dukagjin!

Sot, në paqe, Cena na u nda nga rreshti për t’ju bashkuar shumë burrave të kombit që i kishte përkrah luftës për liri.

Pusho i qetë në tokën për të cilën luftove, Cen!

 

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -