E enjte, 25 Korrik, 2024

Vdes Alush Alushi gjatë luftës i ishin vrarë 4 anëtarë të familjes

Lajm i dhimbshëm: Vdes Alush Alush nga Suhodolli i Mitrovicës, gjatë luftës i ishin vrarë 4 anëtarë të familjes

Në mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare Alush Alushi nga fshati Suhodoll i Mitrovicës.

I ndjeri gjatë luftës kishte humbur katër anëtarë të familjes, dy djem, vëllaun dhe nipin, të cilët i kishin vrarë forcat pushtuese serbe, raporton Veriu info

Njoftim Mortor:

Sot në orët e hershme të mëngjesit në moshën 83 vjeqare ndrroi jetë bashkëvendasi Ynë

Alush (Rexhep) Alushi

Familja njofton se ceremonia e Varrimit do të bëhet sot me datën 26.02 2023 me namaz të Drekës në ora 11:52.
Gjithë ashtu Familja Njofton se e pamja do të mbahet në Lokalet e Familjes Alushi afër shtëpisë së të ndjerit.

Për të ndjerin edhe një referat të shkruhet nuk do të mjaftonte kur dihet që kjo Familje Ja dha Lirisë së Kosovës katër anëtar, dy djemtë e Rahmetliut, Vëllaun dhe Nipin e Rahmetliut.

Në emër të Banorëve të Suhodollit Familjes Alushi i shprehim Ngushëllimet më të Sinqerta.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer