E shtunë, 22 Qershor, 2024

Vdes dhe shqiptari i pestë që u rrëzua nga skela në Gjermani

Ka ndërruar jetë mbrëmë në Gjermani shqiptari 33-vjeçar A.V, i cili mori lëndime të rënda 10 ditë më parë në aksidentin që ndodhi në kantierin e ndërtimit në Hamburg.

Lajmin e konfirmoi L.C. daja i viktimës.

A.V, baba i tre fëmijëve, mbeti i plagosur rëndë pas aksidentit në kantierin e ndërtimit në Hamburg të Gjermanisë ku edhe 4 shqiptarë humbën jetën, raporton AlbInfo.ch.

Ai ndodhej prej 10 ditësh në spital, por nuk ka mundur që t’u mbijetojë plagëve të marra.

Të hënën e 30 tetorit 2023 ndodhi aksidenti i rëndë në një kantier ndërtimi në Hafencity të Hamburgut në Gjermani, ku humbën jetën 5 shqiptarë.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer