E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Vdes drejtori i AShI-së, ishte prej javësh në koma

Pas disa javësh në koma, ka vdekur Drejtori i Agjencisë së Shoqërisë së Informacionit (AShI), Hekrem Sadiku.

Rajoni ka mësuar se Sadiku ka vdekur sot dhe i njëjti ishte i diagnostikuar me Influenza AJ10.8.

Ai ndodhej në spitalin Acibadem Sistina në Shkup dhe për të po kërkohej ndihmë nga njerëzit e vullnetit të mirë pasi që ishte thënë se trajtimi i tij mjekësor mund të kushtonte deri në 100 mijë euro.

Për varrimin e tij ende nuk ka njoftuar familja Sadiku.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer