E diel, 21 Korrik, 2024

Vdes mjekja popullore nga Drenica që ndihmontë gratë të mbesin shtatzënë

Ka ndërruar jetë në moshën 93 vjeçare HALIME KARAQICA nga fshati Gllanaselle e Komunës së Drenasit, raporton portali rajoni.org.

Ajo ndryshe nihej si humaniste dhe mjeke popullore e cila përmes terapive që vetëm ajo dintë të bëntë, kishtë ndihmuar qindra femra shqiptare që kanë pasur probleme me shtatzëninë.

Lajmin për vdekjen e saj e kanë bërë të ditur familjarët përmës rrjetit social “facebook”.

Varrimi i të ndjeres dotë bëhet neser në Gllanasellë në varrezat e lagjes KARAQICA  me datë, 11.11.2023 ora:16:00h.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer