Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Vdes nëna e tre ish-ushtarëve të UÇK-së nga Drenica

- Advertisement -

Në moshën 83 vjeçare ka vdekur nëna Shukrije (Fana) GASHI nga Llapushniku.

Dada Shukrije ashtu siç e thërrisnin bashkëfshatarët ishte një Nënë malësore, e guximshme, mikpritëse, e dashur dhe më shumë sfida në jetë. Ajo ishte imazhi me i mirë i një njeriu të mençur, të dashur e punëtore, prandaj do ta kujtojmë më kujtimet me të mira.

Duke qenë një grua malësorë ajo diti ti edukoj 7 djemtë dhe 2 vajzat e saj dhe ti frymëzoj në dashurinë për atdheut. Ajo rriti një familje çlirimtarësh pasi djemtë e saj u rreshtuan përkrah krenarisë kombëtare të quajtur UÇK. Ishte Nëna e mësuesit Mujë Gashi.

- Advertisement -

I përjetshëm kujtimi për dadën Shukrije.

Varrimi bëhet neser (E Marte) në ora 16.00 tek “Vorret e Mëdhaja” në rrugën Milazim Gashi.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -