Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

Vjedhje e rëndë në QTA në

- Advertisement -

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër dyqane, që po shkaktojnë ankth e pasiguri. Të dyshuarit shpesh herë arrijnë që të ikin nga duart e organeve të rendit, duke mos u arritur që të identifikohen nga Policia, raporton Gazeta Sinjali.

Një vjedhje ka ndodhur edhe në marketin ‘QTA’ në rrugën ‘Fahri Fazliu’ në Prishtinë, ku në orët e para të mëngjesit të sotëm, persona të panjohur kanë hyrë me forcë brenda objektit dhe kanë vjedhur gjësende.

Sinjali mëson se rastin e ka denoncuar në Polici menaxheri i lokalit, i cili ka bërë me dije se hajnat kanë marrë nga depoja e marketit cigare dhe kafe.

- Advertisement -

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë kryer ekzaminimet që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Vjedhje e rëndë’, teksa veprimet tjera ligjore do merren posa të kapen të dyshuarit.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -