E diel, 21 Korrik, 2024

Xhaferi: Ferit Idrizi së besoi, pastaj e kopjoj, kursë tani po dështon në implementimin e tij!

Nënkryetari i LDK-së në Vushtrri , Shkelzen Xhaferi në një postim në rrjetet sociale ka akuzuar kryetarin e Vushtrrisë, Fetrit Idrizi, për politiken e suvbencionimit të qumështit për fermëret e këtij qyteti, shkruan portali rajoni.org.

Ai ka thënë së Idrizi në fillim nuk e besonte premtimin, më vonë e kopjoj kursë tani si dukët po dështon në implementinin e tij.

Ja postimi i plotë:

Me 5 shtator 2021, premtuam që do të subvencionojmë prodhuesit e qumështit me 4cent për litër.
Në fushatë e debate Feriti thojke “është e pamundur kjo qe pe premton”!!
Kur erdhi në pushtet e mori idenë,vetëm e rriti në 5cent…

Çka po ndodh tash?!

Nga 2 vite qeverisje vetëm vitin e parë i ka subvencionu, ndërsa në 2023 JO!
Ky kryetar e kjo qeverisje nuk e ka mendjen të fermerët e qytetarët POR te pazaret dhe zhvillimin vertikalisht të Vushtrrisë.

#Vushtrriameriton më mirë

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer