E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Zyrtare/ Jorginho rinovon kontratën me Arsenal

Jorginho do të jetë pjesë e skuadrës së Arsenalit edhe sezonin e ardhshëm.

Klubi i Arsenal ka zyrtarizuar përmes faqes zyrtare zgjatjen e bashkëpunimit me mesfushorin që u bashkua me “The Gunners” janarin e 2023-shit dhe që nga ai moment ka qenë pjesë e rëndësishme e skuadrës së Mikel Arteta-s, duke numëruar 50 ndeshje në të gjitha kompeticionet.

Pas zgjatjes së kontratës që i skadonte në fund të këtij sezoni, Jorginho do të jetë pjesë e skuadrës së Arsenal deri në verën e 2025-ës.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer