E diel, 21 Korrik, 2024

Zyrtare/ Thierry Henry trajneri i “gjelave” të rinj

Thierry Henry është zyrtarizuar si trajneri më i ri i kombëtëres së Francës U21.

Për legjendën e Francës do të jetë një kontratë deri në vitin 2025.

Henry do të drejtojë skuadrën drejt Lojërave Olimpike 2024 dhe Euro U21 në vitin 2025.

Henry ka pasur një eksperiencë të mirë në të shkuarën me kombëtaren e Belgjikës si ndihmës./Abcnews.al

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer