Të fundit:

Plas sherri mes çiftit në Obiliq, 64-vjeçari e akuzon gruan se “po shkon me kojshi”

Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në...

Pamje ekskluzive nga rrahja në mes të kryeshefit të ujësjellësit dhe komshiut të tij, e pësoi edhe gruaja e Krasniqit (VIDEO)

Kryeshefi i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Gjakova”, Hasan Krasniqi,...
- Advertisement -

16 vjeçarja nga Drenica ikë nga shtëpia e saj, gjendet duke bashkëjetuar me një person të rritur në Lipjan

- Advertisement -

Bashkëjetesa me vajza të mitura është shndërruar në dukuri shqetësuese në vendin tonë, ku shpesh raportohen raste kur vajzat e moshave të vogla krijojnë raporte të afërta me persona të moshave madhore, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu ka ndodhur së fundi në fshatin Baicë të Drenasit, ku një vajzë e mitur është larguar nga shtëpia e saj, pa dijeninë e familjes.

Sinjali mëson se kjo ka alarmuar babain e saj dhe ka aktivizuar Policinë që të nisin kërkimet për 16-vjeçaren, e cila sipas prindit, kishte shkuar të një person i rritur në Lipjan.

- Advertisement -

Bazuar në dëshminë e babait të viktimës, vajza e tij është njoftuar me të dyshuarin përmes rrjeteve sociale dhe më pas ka shkuar që të jetojë në shtëpinë e tij.

Njësitë policore kanë shoqëruar në Polici vajzën e mitur dhe 22-vjeçarin, të cilët kanë deklaruar se janë duke bashkëjetuar tash e tri javë dhe sipas tyre, janë fejuar me pëlqimin e të dyja familjeve.

Me urdhër të prokurorit, ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti ‘Bashkëjetesë jashtëmartesore me persona nën moshën 16-vjeçare’, ndërsa e mitura është dërguar në strehimore.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -