Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

22 Vjeçarja bëntë marrëdhënie seksuale për 50 euro në një motel, arrestohen katër të rinj

- Advertisement -

Ushtrimi i veprimtarisë së kundërligjshme të prostitucionit vazhdon të mbetet fenomen shqetësues dhe sfidë për institucionet kosovare. Organet e rendit vazhdimisht përmes veprimeve hetimore bien në gjurmët e personave që dyshohen për marrje me prostitucion, raporton Gazeta Sinjali.

Në prangat e Policisë kanë rënë mbrëmë edhe katër persona në Ferizaj, të cilët dyshohet se kanë ushtruar veprimtarinë e prostitucionit tash e një kohë.

Sinjali mëson se katër të rinjtë që u arrestuan, dy vajza të moshave 22-vjeç dhe dy persona të gjinisë mashkullore 22 dhe 28-vjeç, janë zbuluar se kanë kryer marrëdhënie seksuale me pagesë në vlerë të 50 eurove në motelin ‘XXL’ në magjistralen Ferizaj – Prishtinë.

- Advertisement -

Rasti është proceduar në Departamentin për Kundërvajtje në Gjykatën Themelore në Prizren.

Kujtojmë se muajt e fundit janë zbuluar një numër i madh i rasteve të prostitucionit.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -