Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

A u korit PDK sot në Prekaz!?

- Advertisement -

Sot atdhedashës nga gjithë gjeografia shqiptare ishin nisur drejt vendit të shenjtë të kombit, ku buruan rrezet e lirisë cilat më pas u shtrin në gjithë shtetin tonë, shkruan portali rajoni.org.

Pra pleqë e të ri, përfaqësues te institucioneve të ndryshme shtetërore, partive politike e shoqatave të ndryshme e punonjës të shumtë ishin në Kompleksin e Jasharve për të nderuar në 25 vjetorin e sakrificës sublime të kësaj familje .

Dhe gjithë këta sot pas nderimeve në kompleksin e varrezave, vizitonin kullën e kësaj familje ku priteshin në mënyrë vëllazërore nga zoti i kësaj shtëpie Baca Rifat i cili po thuajsë për çdo mysafirë kishte një mesazh ata të bashkimit dhe unifikimit tonë deri në arritjen e qëllimeve madhore. Një porosi mjaft domethënëse në udhëkryqin cilin gjendet shteti ynë.

- Advertisement -

Ky mesazhi ju transnmetua Presidentes , Kryeministrit, e përfaqësuesve tjerë të institucioneve shtetërore, pastaj LDK-së, AAK-së, por jo edhe PDK-së e cila nuk e vizitoj farë kullën.

Pra, këta të fundit pas nderimit në Kompleksin e varrezave, nuk shkuan tek baca Rifat edhe pse eskorta e tyre pas orës 9 të mengjesit kaloj afër hyrjes së kullës./Rajoni.org/

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -