E mërkurë, 17 Prill, 2024

Abdixhiku homazhe në Prekaz: Nga këtu e rikujtojmë se sa e shenjtë është liria

Në këtë 16 vjetor kujtojmë me përulje dhe ua rikujtojmë vetës se sa e shtrenjtë dhe e shenjtë është liria dhe shtetësia e Kosovës. Kështu tha kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku derisa bëri homazhe pranë varreve të familjes Jashari, në Ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Abdixhiku tha se në këtë përvjetor të pavarësisë erdhën për të bërë nderimet më të larta, siç e quajti ai në tempullin e lirisë.

Derisa uroi për festën e Pavarësisë së Kosovës, Abdixhiku potencoi se mbi këtë sakrificë, së bashku me aleatët shpresojnë për një të ardhme më të shëndoshë për Kosovën.

Përveç të parit të LDK-së, për homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” ishin krerë të lartë shtetërorë, ministra e qytetarë të shumë nga e gjithë Kosova dhe jashtë saj.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer