E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Arbitri i Bundesligës gjermane gjykon ndeshjen Shqipëri-Ishujt Faroe

Arbitri i Bundesligës gjermane, Sven Jablonski do ta drejtojë ndeshjen Shqipëri-Ishujt Faroe.

 

Kuqezinjtë sonte në “Air Albania” do të ndeshjen me Ishujt Farore në ndeshjen e fundit kualifikues për EURO 2024.

UEFA ia ka besuar këtë sfidë, gjyqtarit të Bundesligës. Sven Jablonski, që është edhe debutim për 33-vjeçarin në një ndeshje të kombëtarëve.

Ndërkaq, asistentët e Jablonskit do të jenë Lase Koslocski dhe Eduard Beitinger.

Kujtojmë se Kombëtarja e Shqipërisë tashmë e ka siguruar kualifikimin në Evropianin “Gjermani 2024”.

Ndeshja Shqipëri-Kosovë do të fillon në orën 20:45.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer