E martë, 25 Qershor, 2024

Cilët asamblistë nuk folën kurrë në kuvendin e Skënderajt e kush më së shumti?

Iniciativa Qytetare në Skënderaj, që merret me monitorimin e kuvendit të komunës së Skënderaj para disa ditësh ka publikuar angazhimin e asamblistëve të këtij kuvendi për vitin 2022, përcjell portali rajoni.org.

Kështu sipas kësaj matjeje, Hysni Mehani del të jetë asamblisti, i cili më së shumti ka debatuar në interes të qytetarëve. Nga subjektet e tjera: Afrim Kabashi i NISMA-së dhe ish-kryesuesje e kuvendit, Fatbardha Haliti nga IDEAL-i.

Ndërsa sa i përket asamblistëve më pasivë, apo thënë ndryshe, që “s’e kanë çelë gojën” kurrë, kjo OJQ, që është ndër më aktivet në komunën e Skënderajt ka radhitur Ferdane Beqirin, Ragip Durmishin Avdulla Gecin, Valon Musliun etj., të gjithë të PDK-së.

Milazim Mustafa drejtor i kësaj OJQ-je ka theksuar se kjo përbërje është ndër kuvendet më aktive pas lufte për shkak të opozitarizmit konstruktiv Ideal & LVV.

“Ajo që është shqetësuese është se partia në pushtet, PDK-ja, gjatë hartimit të listave zgjedhore dhe fushatës elektorale mburrej me listën e saj se në të ka njerëz të ngritur profesionalisht e të arsimuar si (mjekë, specialistë, profesorë etj), fatkeqësisht zëri i tyre në kuvend gjatë vitit 2022 nuk është dëgjuar asnjëherë të vetme.”, ka theksuar Mustafa./rajoni.org/
Më poshtë mund t’i shihni radhitjet sipas muajve, kryeson Hysni Mehani:

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer