E martë, 23 Prill, 2024

E dhimbshme: Sot në mëngjes ndahet nga jeta mërgimtari

Sot një lajm i kobshëm ka përfshirë familjen Preniqi nga Prishtina shkruan portali rajoni.org.

Ka ndërruar jetë në moshë ende të hershme pas një sëmundjeje të gjatë mërgimtari, Remzi Preniqi me vendbanim në Gjermani.

Për ditën dhe orën e varrimit, familja njofton me kohë.

Njoftimi i plotë nga familja e të ndjerit:

NJOFTIM MORTOR

Të dashur familjarë, miq e dashamirë, me pikëllim të thellë e zemër të thyer, ju njoftojmë se, pas një smundje të gjatë sot në mëngjes u nda nga jeta vëlla jonë Remzi ( Tahir ) Preniqi

Vërtet Allahu është ai që merr gjithëqka dhe që jepë gjdo gjë , Të Allahut jemi dhe tekë Ai do të kthehemi,

Lutem në mëshirën e Zotit që ta dërgoj në Xhenet, vëllaun tonë të dashur!

Pasi që i ndjeri jetoj në Gjermani për ditën dhe orën e ceremonive mortore do të ju njoftojmë me kohë

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer