Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

E rëndë: Një grua tenton t’i jap fund jetës duke u hedhur në lumin, shpëtohet nga disa qytetarë

- Advertisement -

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në mesditë në rrugën “Met Podujeva” në Podujevë, ku një grua 47-vjeçare ka tentuar t’i jap fund jetës së saj duke u hedhur në lumin “Llap”, por fatmirësisht është shpëtuar dhe më pas u dërgua në spital, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu kanë bërë me dije burimet brenda QKUK-së, që njoftuan se viktima është dërguar në këtë qendër nga Emergjenca në Podujevë, ku fillimisht mori trajtim mjekësor.

Sinjali mëson se ajo ishte shpëtuar nga disa qytetarë, të cilët u tronditën kur e panë gruan që u hodh në lum dhe intervenuan menjëherë, duke e nxjerrë nga aty.

- Advertisement -

Të njëjtat burime thonë se Policia është njoftuar për rastin nga spitali dhe më pas një njësi policore ka dalë në vendin e ngjarjes për të marrë informacionet e para se si ka ndodhur ngjarja.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është iniciuar ‘Vetëvrasje në tentativë’ dhe kanë nisur hetimet që zbardhin motivet dhe rrethanat e rastit.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -