E shtunë, 22 Qershor, 2024

Edhe kjo ndodhë në Skenderaj, anashkalohet Fadil Nura

Edhe kjo ndodhë në Skenderaj, që as kujt nga Komuna e Skenderajt mos ti ipet fjala mbrëmë në sheshin “Adem Jashari” në koncertin përmbylles më rastin e shënimit të 25 vjetorit të Epoesë së Lavdishme së UÇK-së, shkruan rajoni.org

Pra, mbrëmë pas ndezjes së flakadaneve në kompleksin e Jasharve në Prekaz, në qëndër të qytetit të Skenderajt është mbajtur një koncert i madh muzikorë dhe në hapje të këtij koncerti të pranishimev u janë drejtuar Rifat Jasharit nga Familja e madhe Jashari, Ministri i Mbrojtjes së Republikës së Kosovës dhe përfaqëusesi i OVL UÇK-së.

Ndrësa edhe pse ishin prezent në këtë koncert përmbylles kryetari i Komunës Fadil Nura, më zëvendësin e tij Sami Lushtaku dhe përfaqesues të tjerë, ata nuk u ftuan fare në binë për një fjalë rasti edhe pse më herët hapjen zakonisht e kanë bërë zyrtarët komunal.

Nuk dihet pse ka ndodhur deri të kjo, mirëpo ky anshkalim i krerve të komunës nuk ka nodhë më herët.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer