E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Empoli i Berishës dhe Ismajlit e mposht Napolin e Rrahmanit

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani ka luajtur 90 minuta të dielën humbjen e Napolit ndaj Empolit.

Në kuadër të xhiros së 12-të të Serie A, Napoli humbi në shtëpi me rezultatin 1:0.

Golin vetëm në ndeshje e shënoi Viktor Kovalenko në minutën e parë të kohës shtesë.

Rrahmani është kapiten i Kosovës, por nuk është në listë për ndeshjet e këtij muaji.

Tek Empoli startuan Etrit Berisha dhe Ardian Ismajli.

Napoli mbetet me 21 pikë në pjesën e epërme të tabelës. Ndërkohë Empoli tani i ka dhjetë pikë.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer