Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

Hajnat thyejnë ish objektin e Qendrës për Regjistrimin e Automjeteve

- Advertisement -

 Kj  ka ndodhur dje në ish objektin e Qendrës për Regjistrimin e Automjeteve në Gjakovë, 

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se udhëheqësi i QRA-së ka denoncuar rastin në Polici, ku ka deklaruar se persona të panjohur kanë thyer xhamat e objektit dhe kanë shkaktuar dëme tjera.

Të njëjtit dyshohet se kanë vjedhur edhe njehsorin elektrik, që kap vlerën e rreth 150 eurove.

- Advertisement -

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante, të cilat kanë kryer ekzaminimet që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Vjedhje e rëndë’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -