E diel, 21 Korrik, 2024

KEDS’i përçan Drenicën, Polaci kërkon shkyqjen e Qirezit nga dalja e saj

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë – KEDS, thuajse për çdo ditë po e ndërpren energjin elektrike në Skenderaj e specifkisht në bashkësin lokale të Polacit dhe Qirezit shkruan portali rajoni.org.

Sipas banorëve të këtij fshati, në këtë periudhe të dimrit, ka ndërprerje të rrymës nga 5 deri në 10 orë.

Në letren qe e psedon rajoni, banorët e lagjes Xani, Hoti, Kabashi, Veliqi, Veliu, Hoti, Kabashi e Gruda kanë kërkuar nga KEDS që të u bëhet zgjidhje problemi i ndërprejes sa me i shpejtë dhe të ndërmerren hapa konkret pasiqë sipas tyre kjo gjendje nuk durohet kështu më.

Tutje ata në letrën e tyre kanë kërkuar që t’a shkyqin Qirezin nga linja\dalja e tyre; për shkak të defekteve që po ka të medha në atë pjesë dhe paaftesisë së KEDS’it për të i sanuar.

 

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer