Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

Konfirmohet grabitja e armatosur në marketin QTA-së

- Advertisement -

Një grabitje e armatosur ka ndodhur para pak minutash në marketin QTA në Mitrovicë, njofton Ditori.

Ngjarja ka ndodhur në pikën e QTA që ndodhet në rrugën “Ferat Draga” rreth orës 21:00.

Rastin për Ditorin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti.

- Advertisement -

“Sonte, rreth orës 21:00, policia ka pranuar informatën se në një dyqan ( market) në rrugën ,,Ferat Draga” në Mitrovicë, ka ndodhur një grabitje. Bazuar në informata fillestare, dyshohet se një person i dyshuar nën kërcënimin e armës ka grabitur një shumë të parave nga marketi.Njësitet përkatëse policore janë duke ndërmarrë veprime hetimore në drejtim të identifikimit të personit të dyshuar dhe mbledhjen e provave relevante në lidhje me këtë rast”, ka thënë Zahiti për Ditorin

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -