E premte, 8 Dhjetor, 2023

Kosova e gatshme për ndeshjen me Izraelin, Dardanët optimistë për fitore

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e parë dhe të fundit para përballjes me Izraelin, në kuadër të grumbullimit të nëntorit, ku do t’i zhvillojë tri ndeshjet e fundit kualifikuese për Euro 2024.

Përballja me Izraelin ka qenë e planifikuar për muajin tetor, por ajo u shty për shkak të situatës së krijuar në Lindjen e Mesme.

Pavarësisht mungesave të rëndësishme për këtë ndeshje, Dardanët janë optimistë se para tifozëve të tyre do të jenë në gjendje të realizojnë fitoren e radhës në këtë cikël kualifikues.

Para stërvitjes në konferencë për media, përzgjedhësi Primozh Gliha dhe sulmuesi Vedat Muriqi janë shprehur optimistë për rezultat pozitiv.

Ndeshja Kosovë-Izrael zhvillohet të dielën në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Tel-Aviv ishte mbyllur baras 1:1.

Më pas Dardanët do të përballen me Zvicrën, më 18 nëntor në Bazel, si dhe në fund me Bjellorusinë, më 21 nëntor në Prishtinë.

Të fundit

Shija e redaktorit

- Advertisement -
 
//BODY PART STICKY - Implement into the footer