Të fundit:

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e personit në foto, ja për çka dyshohet

Drejtoria rajonale e Policisë në Gjilan ka kërkuar ndihmë...

Hajnat vjedhin veturën në hotel “Kosova”, ofrohet shpërblim për gjetjen e të dyshuarve (VIDEO)

Përpos shtëpive private, banesave, bizneseve e institucioneve të ndryshme...
- Advertisement -

Krasniqi para Speciales: Kam qarë kur u vranë anëtarët e familjes Jashari, nuk mund ta mbaja veten

- Advertisement -

Ish-kryekuvendari i Kosovës, Jakup Krasniqi, momentalisht është duke mbajtur fjalimin e tij para Gjykatës Speciale në Hagë, shkruan GazetaDemos.

Ai foli për familjen dhe fëmijërinë e tij, ku mes tjerash tregoi edhe torturat që ka përjetuar babai i tij nga serbët.

Mes tjerash, Krasniqi rrëfeu se si e kishte përjetuar vrasjen e anëtarëve të familjes Jashari në Prekaz.

- Advertisement -

“Nuk më vjen turp ta pranoj publikisht, se kam qarë kur pashë gjithë ata persona të vrarë të familjes Jashari. Unë e dija se ky ishte çmimi i lirisë. U përpoqa që ta mbaja vetën, por nuk mundja. Nuk po qaja për Ademin e Hamëzën, po qaja për fëmijët, për pasardhësit e kombit tim”, u shpreh ish-kryeparlamentari.

Tutje, ai tha se në atë moment e ka kuptuar se nuk do të mund të qëndronte më i strukur, derisa citon veten të ketë thënë “Liri o Vdekje”.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -