Të fundit:

Edukimi medial nevojë e domosdoshme në shkolla

Në kohën kur shoqëria jonë bëhet gjithnjë e më...

E dhimbshme: Humb jetën në QKUK gruaja që u rrëzua aksidentalisht para 1 jave në një lokal

Pas disa ditësh trajtim në Qendrën Klinike Universitare të...

Në QKMF të Drenasit u punësua edhe motra e zyrtarës se kabinetit të Ramiz Lladrovcit!

Si të i punësojmë familjarët? Këtë pyetje si duket...
- Advertisement -

“K*rvë”/ Dehet dhe ushtron dhunë ndaj bashkëshortes, e kërcënon me tërfurk

- Advertisement -

Tragjeditë familjare, dyshimet për tradhti, abuzimi me alkoolin e bixhozin dhe xhelozia bëhen shpesh shkaktarë të dhunës që përjetojnë gratë në Kosovë nga partnerët e tyre, e që ndër vite shumë raste të tilla kanë përfunduar tragjikisht, raporton Gazeta Sinjali.

Konsumimi i tepërt i alkoolit nga ana e burrit, dyshohet të ketë rënduar situatën në një familje në fshatin Osek Hilë të Gjakovës.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se 46-vjeçarja ka kërkuar ndihmën e Policisë së Kosovës, ku ka rrëfyer para hetuesve se i shoqi në gjendje të dehur e ka fyer me fjalë banale ‘k*rvë’ dhe e ka kërcënuar me mjetin e punës, tërfurk.

- Advertisement -

Ajo ka refuzuar që të dërgohet në strehimore dhe është kthyer në shtëpinë e saj, ndërkohë që i dyshuari është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

48-vjeçari ka rezultuar në gjendje të dehur dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për veprën penale ‘Dhunë në familje’.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura

- Advertisement -